Тешко повреден млад градежник, работел на објект во центарот на градот

На 11.05.2021 во 15.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ со тешки телесни повреди бил донесен И.Љ.(25).

Според изјава на очевидец, И.Љ. се повредил додека извршувал работни задачи на објект во изградба на подрачјето на Центар. За настанот бил известен Tрудов инспектор.

 ЛИНК

Views: 43

Posted in Несреќи при работа.