Гостиварец пронајден мртов на работното место

Гостиварец пронајден мртов на работното место

Во СВР Тетово, во утринските часови на 15 мај било пријавено дека на работно место во фирма во Гостивар бил пронајден починат гостиварецот Ј.Г. (58).

Екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција

ЛИНК

Views: 45

Posted in Несреќи при работа.