Несреќа во Маврово: Тешко повредени двајца вработени во ски-центар

Двајца вработени во ски-центар во Маврово се здобиле со тешки телесни повреди откако се превртеле од четирицикл, информира МВР.

„На 19.05.2021 околу 09>00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во Маврово, поточно на двосед стазата во ски-центарот „Заре Лазарески“, О.Ц.(54) од Скопје, управувајќи четирицикл, сопственост на ски-центарот, изгубил контрола и се превртел. Во незгодата, тој и сопатникот М.Д.(45) од Битола, двајцата вработени во ски-ценарот, се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во медицински установи во Скопје. Увид на местото извршила увидна екипа од ОВР Гостивар“, соопшти полицијата.

ЛИНК

Views: 22

Posted in Несреќи при работа.