Повреден работник од Скопје – завршил во болница со тешки телесни повреди

На 05.06.2021 во 14.05 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ било пријавено дека со тешки телесни повреди кај нив бил донесен З.В.(59) од Скопје.

ПО преземени мерки било утврдено дека З.В. се здобил со повредите додека извршувал работни задачи во фабрика во Скопје.

Увид бил извршен , а за настанот бил известен Државниот трудов инспекторат.

ЛИНК

Views: 43

Posted in Несреќи при работа.