Тешко повреден млад рудар од Пробиштип

Во полициската станица Пробиштип, од ЈЗУ „Нада Михајлова“ вчера било пријавено дека кај нив со тешки тлесни повреди бил донесен М.Д.(27) од Пробиштип.

По преземени мерки било утврдено дека тој се здобил со повредите додека извршувал работни задачи во рудник во Добрево.

Увид извршила екипа на Полициската станица Пробиштип и за настанот бил известен Државниот трудов инспекторат.

ЛИНК

Views: 30

Posted in Несреќи при работа.