Радовишанец тешко повреден при градежни работи во Кавадарци

– Радовишанец бил тешко повреден при градежни работи на објект во Кавадарци. За ова денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. 

Несреќата при работа, била пријавена вчера во Полициската станица Кавадарци. Се работи за 51 годишен човек, кој се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Кавадарци.

ЛИНК

Views: 39

Posted in Несреќи при работа.