Тешка несреќа во Битола: Во Бетонска база тешко повредени двајца работници, итно пренесени во болница

На 11.06.2021 во 09.45 часот било пријавено дека во Битола, во бетонска база, при изведување на работни задачи со повреди се здобиле вработените С.Г.(61) и З.Ш.(52), и двајцата од Битола.

Тие биле пренесени во Клиничката болница во Битола за укажување на лекарска помош. Известен бил Јавен обвинител, а увид извршила увидна екипа од СВР Битола.

Извор

Views: 21

Posted in Несреќи при работа.