Додека работел на Бит Пазар паднал и се здобил со тешки повреди

На 16.07.2021 околу 19.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека З.З.(40) од Скопје, додека извршувал работни обврски во пазарот Бит Пазар во Скопје, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Полициски службеници излегле на местото на настанот.

ИЗВОР

Views: 22

Posted in Несреќи при работа.