Повредени двајца полициски службеници во сообраќајна несреќа помеѓу три возила

На 18.07.2021 во 17.20 часот на магистралниот пат Струга – Граничен премин „Ќафасан“, во близина на крстосницата за с.Мали Влај, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „шкода јети“, сопственост на МВР, патничко возило „бмв“, со швајцарска национална ознака, управувано од Р.Н.(38) од с.Градец, гостиварско и патничко возило „мерцедес“, со охридски регистарски ознаки, управувано од Г.М.(25) од Охрид.

Во незгодата, двајца полициски службеници, возачот на возилото „бмв“ и двајца сопатници од неговото возило се здобиле со повреди, констатирани во Медицинскиот центар Струга и болницата „Св.Еразмо“ во Охрид. Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид.

ИЗВОР

Views: 24

Posted in Несреќи при работа.