Работник почина во фабрика

При изведување на работни задачи во фабрика во Кочани, вчера почина Г.К.(48) од тој град.

„Лекар од Итната медицинска помош Кочани констатирал смрт без траги на насилство“, јави МВР.

Увид на местото извршила увидна полициска екипа

ЛИНК

Views: 49

Posted in Несреќи при работа.