Тешко повреден тракторист

На регионалниот пат Радовиш-Конче кај село Дедино Л.К.(62) управувајќи трактор излетал надвор од коловозот и удрил во потпорен ѕид од влез на куќа.

Во незгодата возачот на тракторот добил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Клиничкиот центар во Штип. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од полициската станица Радовиш.

ЛИНК

Views: 50

Posted in Несреќи при работа.