Несреќа во Бутел, загина работник

На 02.09.2021 околу 09.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во фирма на улица Боца Иванова во Скопје загинал работник.

Станува збор за Џ.Е.(40) од с.Елово, скопско. Врз него паднала бандера додека извршувал работни задачи, по што починал.

Смртт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а увид на местото извршила екипа на СВР Скопје.

ЛИНК

Views: 46

Posted in Несреќи при работа.