Тешко повреден возач на автобус по сообраќајка во скопско

На 02.10.2021 во 22.20 чaсот на ул.100 во с.Волково,скопско се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „сузуки“ со скопски регистарски ознаки управувано од Ј.Ј.(62) од Скопје и автобус „евробус“ со скопски регстарски ознаки управуван од М.Т.(62) од с.Стајковци,скопско.

М.Т. бил пренесен во комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на лице место извршила екипа од СВР Скопје.

ЛИНК

Visits: 20

Posted in Несреќи при работа.