Градежник починал по пад

На 05.10.2021 во СВР Битола било пријавено дека од на објект во изградба на ул.„Крушевска Република“ во Битола, 62 годишник од с. Барешани, битолско, додека изведувал градежни работи паднал и починал. Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош Битола, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено во судска медицина  за обдукција. Увид извршила увидна екипа на СВР Битола заедно со трудов инспектор.

ЛИНК

Views: 20

Posted in Несреќи при работа.