Млад работник тешко повреден откако паднал извршувајќи работни задачи во Кисела Вода

На 13.10.2021 во 15:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека Д.К.(26) од Скопје, при извршување работни задачи во фирма на подрачје на Кисела Вода, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“.

Се работи на расчистување на случајот.

ЛИНК

Views: 35

Posted in Несреќи при работа.