Почина работник од Кочани, му се слошило додека работел во фирма

Шеесет и тригодишен работник починал додека работел во фирма во тетовско.

Според информациите, инцидентот се случил вчера кога на П.А. од Кочани му се слошило додека работел, по што починал.

Смрт констатирал лекар од здравствена установа од с.Брвеница. Увид извршила екипа од СВР Тетово, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.

ЛИНК

Views: 17

Posted in Несреќи при работа.