Млад кавадарчанец нападнал полицаец со остар предмет, службеникот е повреден

Млад кавадарчанец физички нападнал полициски службеници и повредил еден со остар предмет, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

– Синоќа околу 22:30 часот на улицата „Кузман Јосифовски – Питу“  во Кавадарци, 23-годишниот Д.Б. физички нападнал полициски службеници кои извршувале службени дејствија, при што со остар предмет повредил еден од нив, појасни Додевски.

Тој додаде дека се преземаат мерки за расчистување на случајот

ЛИНК

Views: 17

Posted in Несреќи при работа.