Тешко повреден работник во Гостивар

Работник тешко се повредил додека извршувал градежни работи на ул „Страхиња Симоновски“ во Гостивар. На 28 октовмри, во СВР Тетово било пријавено дека 36 годишниот Б.З. паднал од зграда, додека во гостиварската болница „Ферид Мурат“ му биле констатирани тешки телесени повреди.

Увид извшрила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар

ЛИНК

Visits: 23

Posted in Несреќи при работа.