Тешко повреден струмичанец, заборавил да го закочи тракторот па го удрил

Тешко повреден жител на струмичко Ново село, откако во него удрил трактор.

Несреќата се случила кога тој застанал со трактор и се симнал од него, но не го закочил, па тракторот почнал да се движи и го удрил.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил С.П., констатирани во Медицински центар Струмица. Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица.

ЛИНК

Views: 26

Posted in Несреќи при работа.