Млад работник тешко повреден во фабрика во Свети Николе

На 04.11.2021 во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека околу 01.45 часот во фабрика во Свети Николе, додека извршувал работни задачи, П.К.(29) се здобил со тешка телесна повреда.

За случајот се запознаени Трудов инспектор и Јавен обвинител.

ЛИНК

Views: 24

Posted in Несреќи при работа.