Скопјанец се преврте со трактор и почина

Седумдесет и двегодишен жител на скопското село Горно Коњари се превртел со трактор и починал.

Според информациите, несреќата се случила вчера во атар на с.Горно Коњари, скопско, на место викано „Долг рид“, кога И.С. управувајќи трактор „имт“ се превртел и паднал, а за кусо време им подлегнал на повредите.

Лекар од итна медицинска помош констатирал смрт. Извршен бил увид, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството.

ЛИНК

Views: 41

Posted in Несреќи при работа.