Tешко повреден тракторист при судир на автомобил и трактор во Битолско

Вчера, во 18.40 часот, во СВР Битола било пријавено дека на патот Битола – Нижеполе се случила сообраќајна несреќа помеѓу трактор „ИМТ 539“, без регистарски ознаки, управуван од З. Б. (61) од с. Карамани, Битолско, и патничко возило „опел фронтера“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Д. Ч. (29) од Битола.

Во несреќата тешки телесни повреди добил З. Б., а Д. Ч. и неговата сопатничка А. Ч. (25) од Битола добиле телесни повреди, констатирани во Клиничка болница во Битола.

Увид извршила екипа од Полициската станица Битола.

ИЗВОР

Views: 8

Posted in Несреќи при работа and tagged .