Тешко повреден 36-годишен маж при шумска сеча

При сеча на опожарени дрва со тешки повреди се здобил 36-годишен жител на селото Долно Јаболчиште.

Според информациите, несреќата се случила на 27.01.2022 околу 11.30 часот на место викано „Дервен“, на шумска парцела во атар на с.Умлена, пехчевско, при сеча на опожарена дрвна маса.

Џ.М. бил пренесен во Медицинскиот центар во Штип за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Берово.

ИЗВОР

Visits: 8

Posted in Несреќи при работа.