Кавадарчанка се повредила во фабриката каде што работела, полиција на увид

На 29.01.2022 во 07.00 часот во ОВР Кавадарци е пријавено дека во Општата болница Кавадарци со повреда е донесена С.С.Д.(43) од Кавадарци, која околу 05.30 часот, додека била на работа во фабрика во кавадаречко, се повредила при вршење на работни задачи.

Увид извршила екипа од Полициска станица Кавадарци.

ИЗВОР

Views: 14

Posted in Несреќи при работа.