Повреден и ограбен вработен во обложувалница во Куманово

Во СВР Куманово било пријавено дека вчера во 21.10 часот во спортска обложувалница на улица „Народна Револуција“ во Куманово две лица со остар предмет го нападнале вработениот В.Р.(36) од Куманово и одзеле пари.

Повреден и ограбен вработен во обложувалница во Куманово

Тој се здобил со повреди и бил пренесен во Општа болница Куманово за укажување лекарска помош.

Екипа од СВР Куманово извршила увид на местото и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР

Views: 9

Posted in Несреќи при работа.