Две лица украле пари и повредиле сопственик на маркет во Аеродром

На 10.03.2022 околу 21:45 часот во Полициска станица Аеродром е пријавено дека во маркет на подрачје на Аеродром две лица одзеле пари од сопственикот К.А. (47).

Едното лице со остар предмет му нанело повреда на раката.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР

Views: 5

Posted in Несреќи при работа.