Тешко повреден гевгеличанец, со тешко моторно возило и полуприколка излетал од патот

Синоќа во 20:00 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека во Богданци, товарно моторно возило „мерцедес“ и полуприколка со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Д.З.(47) од Гевгелија, излетало надвор од патот.

Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди по што бил препратен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Гевгелија.

ИЗВОР

Views: 31

Posted in Несреќи при работа.