ПРИЈАВЕН СЛУЧАЈ ЗА ПОВРЕДЕН СКОПЈАНЕЦ ПРИ РАБОТА

Во Полициска станица Центар вчера во 13.30 часот било пријавено дека во приватна болница во Скопје со тешки телесни повреди бил донесен е И.С.(39) од Скопје.

-Во разговор со полициски службеници тој изјавил дека се повредил додека извршувал работни задачи на бул.„Кузман Јосифовски Питу“ за фирма од Скопје, информира Министерството за внатрешни работи во дневниот Билтен.

За случајот бил известен трудов инспектор.

ИЗВОР

Views: 54

Posted in Несреќи при работа.