Mлад скопјанец загина откако со камион излета од пат

Млад скопјанец загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера попладне кај Хиподром.

Како што соопшти МВР, во 16.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Куманово-Скопје, во близина на клучка Хиподром, товарно возило „фиат фиорино“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.Ѓ.(31) од Скопје, излетало надвор од патот. На местото на несреќата починал Д.Ѓ., а смрт констатирала екипа од Итна медицинска помош.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и Јавен обвинител, по чија наредба телото било дадено на обдукција.

ИЗВОР

Views: 40

Posted in Несреќи при работа.