Повредена вработена во продавница

На 13.04.2022 околу 16:35 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажен објект на бул.„Партизански одреди“ едно лице со остар предмет нанело повреди на вработената.

Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР

Visits: 44

Posted in Несреќи при работа.