Трактор се превртел во Делчевско, повредени две лица

Две лица се тешко повредени кога со трактор излетале од патот во Делчевско.

Според информациите, несреќата се случила вчера на регионалниот пат од с. Разловци кон с. Тработивиште, кај местото наречено Лошана, во с. Разловци, Делчевско, кога трактор ИМТ, со делчевски регистерски ознаки, управуван од Ѓ. С. (53), каде што сопатничка била Ј. С. (45), двајцата од с. Разловци, излетал од коловозот.

Во несреќата возачот и сопатничката добиле тешки телесни повреди, констатирани од лекар од итната медицинска помош по што се пренесени во Медицинскиот центар во Штип за укажување лекарска помош. Извршен бил увид од екипа од Полициската станица Делчево.

ИЗВОР

Views: 17

Posted in Несреќи при работа.