Рудар од Пробиштип повреден на работното место

На 19.05.2022 во 07.20 часот во Полициската станица Пробиштип, од Итна медицинска помош Пробиштип било пријавено дека за укажување на лекарска помош кај нив бил донесен Ј.М.(58) од Пробиштип, кој се повредил при работа во рудник во Пробиштип.

Увид бил извршен и се работи на расчистување на случајот.

ЛИНК

Visits: 8

Posted in Несреќи при работа and tagged .