Во пожарот во „Буши“ повреден и еден пожарникар

Десетина гости во хотелот „Буши“ во Скопската чаршија и еден пожарникар се повредени во денешниот пожар.

Раководителката на итната медицинска помош Милица Бубало за државната агенција МИА изјави дека повредените со возила на Брза помош се однесени во градската општа болница „8 Септември“ и на Клиниката за токсикологија, Двајца од нив имаат потешки повреди.

ЛИНК

Views: 6

Posted in Несреќи при работа.