Се запали хотел во Неготино, повреден еден маж и двајца пожарникари

Вчера во 18.40 часот во Полициската станица Неготино било пријавено дека настанал пожар во хотел на бул.„Маршал Тито” во Неготино.

Од екипи на Територијалните противпожарни единици Неготино и Кавадарци пожарот бил изгаснат. Притоа со повреди се здобиле С.Т.(41) од Неготино и двајца пожарникари од Неготино и сите биле задржани на лекување во ЈЗУ Здравствен дом – Неготино.

Увид на местото извршила екипа од ОВР Неготино.

линк

Views: 43

Posted in Несреќи при работа.