Загина млад работник од Зајас

Вчера во 17:40 часот во ОВР Кичево пријавено е дека Ј.Е.(24) од кичевското село Зајас, при изведување градежни работи со градежна машина во двор сопственост на Н.Г.(69) од селото Србица, се здобил со тешки телесни повреди, по што во болницата во Тетово им подлегнал на повредите.

Извршен е увид и по наредба на Јавен обвинител телото е дадено на семејството.

ЛИНК

Views: 17

Posted in Несреќи при работа and tagged .