Тешко повреден работник во фабрика во Пробиштип

Вчера во 21.40 часот во ОВР Пробиштип е пријавено дека во Итната медицинска помош при Јавна здравствена установа-Пробиштип бил донесен Ј.Д.(45) од Кратово, кому му биле констатирани тешки телесни повреди. Според пријавеното, тој со повредите се здобил при работа во фабрика во Пробиштип.

Полициски службеници излегле на местото на настанот, а известени се Трудов инспектор и Јавен обвинител.

Views: 7

Posted in Несреќи при работа.