Тешко повреден скопјанец примен во клиника, откако бил повреден во фабрика

На 21.10.2022 во 09.09 часот во СВР Скопје било пријавено дека од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ со тешка телесна повреда бил донесен И.Д.(45) од с.Студеничани, скопско.

Според пријавеното, тој се здобил со повредата додека извршувал работни задачи во фабрика во Скопје во која работел. За случајот бил известен трудов инспектор. Увид извршила екипа од СВР Скопје.

ЛИНК

Views: 59

Posted in Несреќи при работа and tagged .