Тешко повреден вработен во Македонски шуми во Битола

Тешко повреден 61-годишен маж од Битола бил пронајден на работното место ЈП-Македонски шуми подружници ’Кајмакчалан“ во Битола.

На 27.10.2022 во 13.25 часот во СВР Битола е пријавено дека во 05.00 часот во ЈП-Македонски шуми подружници ’Кајмакчалан“ во Битола бил пронајден повреден вработениот Б.Ј.(61) од Битола и бил пренесен во Клиничката болница Битола каде лекар му констатирал тешка телесна повреда.

За настанот е известен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ЛИНК

Views: 69

Posted in Несреќи при работа and tagged , .