Еден загинат при судар со трактор

На 29.10.2022 во 16.00 часот било пријавено дека на локалниот пат пред влезот во с.Калањево се случила сообраќајна несреќа помеѓу трактор “фергусон имт 539“ со велешки регистарски ознаки, управуван од С.А.(79) од с.Криволак-неготинско и патничко моторно возило “сузуки“ со неготински регистарски ознаки, управувано од Д.Ѓ.(55) од Неготино.

Во несреќата на местото на настанот починал С.А., а смрт била констатирана од страна на лекар од Итната медицинска помош. Со телесни повреди се здобил возачот од патничкото моторно возило. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Неготино.

ЛИНК

Views: 85

Posted in Несреќи при работа.