Загина 27-годишен тракторист од беровско

Вчера попладне во 12.40 часот во Полициската станица Берово, од Итна медицинска помош било пријавено дека од село Митрашинци со повреди добиени при превртување на трактор бил донесен 27-годишниот Г.Л., при што од страна на лекар во Здравствениот дом во Берово констатирана била смрт, извести МВР.

– Според пријавеното, на место викано „Јастребов рид“, атар на село Митрашинци, Г.Л. управувал трактор со приколка во која превезувал дрва, но изгубил контрола и тракторот и приколката се превртеле, соопшти МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Берово.

ЛИНК

Views: 67

Posted in Несреќи при работа and tagged , .