Работник повреден во трафостаница во Струмица

На 29.11.2022 во Полициската станица Струмица било пријавено дека Ж.П.(56) од село Ораовица, Радовишко, се здобил со повреди при извршување работни задачи во трафостаница во Струмица.

Лицето било пренесено во Медицински центар Струмица за укажување лекарска помош.

Увид извршиле трудов инспектор и екипа на Секторот за внатрешни работи Струмица.

ЛИНК

Views: 61

Posted in Несреќи при работа and tagged , , .