Тешко повреден маж додека работел во рудник

На 09.12.2022 во 09:40 часот во Полициска станица Крива Паланка е пријавено дека во приватна здравствена установа во Крива Паланка е донесен повреден И.Д.(43) од с.Мартиница, кривопаланечко кој според пријавеното додека извршувал работни задачи во рудник во с.Костур, кривопаланечко се здобил со повреда и на истиот му е пружена лекарска помош.

За настанот е известен Јавен обвинител. Увид на местото на настанот извршила екипа од  Полициска станица Крива Паланка.

ИЗВОР

Views: 8

Posted in Несреќи при работа.