Камион влекач се излизга на патот Струмица – Радовиш, возачот е повредено

Утринава во 03.50 часот се случила сообраќајна несреќа на патот Струмица – Радовиш во близина на крстосницата за селото Градошорци.

Полицијата информира дека се излизгал камион влекач на патот, а во незгодата возачот е полесно повреден, додека сообраќајот до 8 часот се пренасочувал по спореден пат.

Повеќе информации од МВР се очекуваат во текот на денот.

ИЗВОР

Views: 10

Posted in Несреќи при работа.