Тешко повреден работник додека извршувал работни задачи

На 16.12.2022 во Полициската станица Берово било пријавено дека околу 13.00 часот во фирма во село Ратево, беровско, Ѓ.В.(49) од с.Ратево се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи.

Тој бил пренесен во Комлексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје за укажување на лекарска помош, а увид на местото извршила екипа од Полициската станица Берово. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ЛИНК

Visits: 66

Posted in Несреќи при работа and tagged , .