23-годишен скопјанец пронајден починат во фирма

Во фирма на булеварот „Србија“ бил пронајден починат Д.С.(23) од Скопје.

Полицијата за случајот добила пријава од Итната медицинска помош.

Лекарите констатирале смрт без траги на насилство и за настанот бил известен трудов инспектор. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

ИЗВОР

Views: 8

Posted in Несреќи при работа.