Тешко повреден маж додека извршувал градежни работи

На 25.12.2022 во 11:13 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ со тешки телесни повреди бил донесен С.С.(67) од с.Стајковци, скопско.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите додека извршувал градежни работи на куќа во с.Соње.

Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР

Visits: 6

Posted in Несреќи при работа.