Тешко повреден маж додека работел во Струмица

На 30.12.2022 околу 20:15 часот во СВР Струмица од Медицинскиот центар во Струмица пријавиле дека кај нив бил донесен С.А.(54) од с.Турново вработен во фирма кој се здобил со повреди додека извршувал работни задачи во Струмица.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Струмица.

ИЗВОР

Views: 15

Posted in Несреќи при работа.