Скопјанка повредена додека работела во фирма

На 14.01.2023 околу 11:10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ со повреди била донесена М.Џ.(37) од Шуто Оризари – Скопје.

Според пријавеното, таа се здобила со повредите додека извршувала работни задачи во фирма во фирма во населба Влае. Се работи на расчистување на случајот.

ЛИНК

Views: 10

Posted in Несреќи при работа.