Во клиничката болница донесен тешко повреден штипјанец

На 24.01.2023 во СВР Битола било пријавено дека во Клиничка болница Битола со тешки телесни повреди бил донесен Д.М.(61) од Штип. Според пријавеното, тој се здобил со повредите на 23.01.2023 додека извршувал работни задачи за градежна фирма на објект во изградба на ул.„8 Септември“ во Битола.

ЛИНК

Views: 12

Posted in Несреќи при работа.