Mлада девојка тешко повредена во скопска фирма

Вчера во 18.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ со повреди била донесена Е.И.(20) од н.Илинден.

Според пријавеното, таа се здобила со повредите додека извршувала работни задачи во фирма во н.Илинден.

Од МВР велат дека увид бил извршен.

ЛИНК

Views: 33

Posted in Несреќи при работа.